LISTA PROJEKTÓW

Znamy już projekty mieszkańców, które przeszły weryfikację w Urzędzie Miejskim i zostaną poddane pod głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna. To w sumie 10 projektów. Głosowanie rozpocznie się 4 i potrwa do 15 czerwca 2018 r

  1. Zakup profesjonalnego boiska do gry w paintball – 64 500 złotych

Projekt przewiduje zakup profesjonalnego boiska do gry w paint ball W skład boiska wchodzą dmuchane przeszkody, siatka, słupki z podstawami oraz niezbędnym sprzętem. Projekt będzie realizowany we współpracy z GOSiRem. Ze sprzętów będzie można korzystać zarówno podczas treningu prowadzone przez Uczniowski Klub Sportowy, oraz w ramach wynajmowania hali i sprzętu w sposób komercyjny.

  1. Wenecja – powrót do życia – 520 000 złotych

Projekt zakłada rewitalizację terenu przy jeziorze, od  strony ul. Jeziornej. W projekcie zaproponowano wykonanie schodów, ścieżek i oświetlenia terenu. Zaproponowano także prace w zakresie odnowy terenu zielonego (pielęgnację drzewostanu oraz odtworzenie trawników) stworzenie małej sceny oraz strefy hamaków.

  1. Wybudowanie placu zabaw dla dzieci wraz z przebudową boiska piłkarskiego przy ul. Sikorskiego – 370 tysięcy złotych

Projekt przewiduje utworzenie placu zabaw dla dzieci małych oraz starszych oraz przebudowę boiska piłkarskiego (w tym wymianę bramek, nawierzchni trawiastej, zamocowanie piłkochwytów i ławek). Projekt zakłada także przeniesienie toru speedrowerowego w okolice ulicy Parkowej, u zbiegu ulic Kasprowicza i Marcinkowskiego.

  1. Budowa zewnętrznej ścianki wspinaczkowej – 230 000 złotych

Projekt dotyczy wybudowania zewnętrznej ścianki wspinaczkowej, z której będą korzystać mogli zarówno dorośli jak i dzieci. Projekt zakłada budowę ścianki typu boulder, czyli takiej przy której nie będzie konieczności zatrudnienia instruktora. Ścianka ma być odporna na warunki atmosferyczne oraz akty wandalizmu.

  1. Strażnica Królów – wzgórze widokowe na panoramę Gniezna- 700 000 złotych

Prace będą polegały na zagospodarowaniu terenu, tj. umieszczeniu elementów małej architektury (ławki, oświetlenie, urządzenia do rekreacji, kosze na śmieci itp.) w stylistyce historycznej oraz uformowanie istniejącej zieleni w taki sposób aby z wskazanego punktu była widoczna panorama Starego Miasta, Katedry i jeziora Jelonek. Projekt może w przyszłości stanowić atrakcję turystyczną nawiązującą do historii miasta oraz stanowić będzie świetne uzupełnienie powstającego Traktu Królewskiego.

  1. Rekreacyjno-wypoczynkowa adaptacja terenu przy ul. Czeremchowej – 320 000 złotych

Projekt zakłada wyposażenie terenu wokół stawku przy ul. Czeremchowej  w kosze na śmieci, ławki, stojaki dla rowerów i dwie altany rekreacyjno-wypoczynkowe. Proponuje także wykonanie chodnika z kostki brukowej oraz oświetlenie rewitalizowanego terenu, oraz pobliskiego placu zabaw i strefy aktywności seniora.

  1. Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Armii Krajowej – 300 000 złotych

Projekt zakłada odnowienie zniszczonych maszyn Strefy Seniora oraz zabawek na placu zabaw i naprawę ogrodzenia i chodników w obrębie miejsca rekreacji dzieci przy ul. Armii Krajowej.  Projekt zakłada także doposażenie placu w nowe zabawki dla dzieci.

  1. Pomnik Niedźwiedzia Wojtka w Parku Miejskim im. W. Andersa – 5 000 złotych

Pomysł zakłada posadowienie pomnika niedźwiedzia Wojtka (na podstawie kopii pomnika z Żagania), niezwykłego żołnierza armii gen. Andersa. Tym samym Gniezno dołączyłoby do kilku miast Polski i Europy, które upamiętniają to niezwykłe zwierzę.

  1. Warsztaty „Nowe perspektywy” – 15 tysięcy złotych

Jest to cykl spotkań w maksymalnie 25 osobowych grupach. Warsztaty mają być okazją do rozwijania takich umiejętności, jak pewność siebie, i swojego wizerunku, sprawnej komunikacji oraz pracy na zasobach. Warsztaty są przeznaczone dla mieszkańców Gniezna, a ich poziom będzie dostosowany do grupy zajęciowej.

  1. Budowa mini toru żużlowego oraz toru dla pit bike – 535 000 złotych

Projekt obejmuje wykonanie mini toru żużlowego wkomponowanego w murawę żużlowego stadionu miejskiego. Tor miałby mieć długość 200 metrów, szer. 7 m, na łukach 10 metrów. Tor do pit bike, wykonany na placu za koroną stadionu, wzdłuż opłotowania od  strony torów kolejki wąskotorowej  o długości 150 m.  Takie obiekty umożliwiłyby szkolenie dzieci już od 6. roku życia.


 

Pełnoletni mieszkańcy Gniezna będą mogli głosować od 4 do 15 czerwca w następujących punktach:

 

Biuro Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim (ul.  Lecha 6)

Miejski Ośrodek Kultury (ul. Łubieńskiego 11)

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna (ul. Staszica 12a i osiedle Orła Białego 18)

Szkoła Podstawowa nr 8 (ul. Pawła Cymsa 14)

Szkoła Podstawowa nr 12 (os. K. Wielkiego 33),

Szkoła Podstawowa 3 (ul. Czarnieckiego 7) g)

Basen (Kompleks Rekreacyjno-Sportowy -obiekt GOSiR ) ul. Bł. Jolenty 5

 

Dodatkowo Urząd Miejski w Gnieźnie zorganizuje także Dzień Promocji Budżetu Obywatelskiego na Rynku, 9 czerwca 2018, od godziny 10.00 do godziny 16.00. Autorzy projektów będą mieli wtedy szansę wypromowania swoich projektów, a mieszkańcy będą mogli oddać swój głos. Będzie to możliwe także na Strefie Kibica (plac św. Wojciecha), od 14 i 15 czerwca, w godzinach od 15.00 do 20.00, Możliwe będzie oczywiście głosowanie przez internet: poprzez przesłanie jako załącznik drogą elektroniczną karty do głosowania, na adres bomg@gniezno.eu lub poprzez głosowanie aktywną kartą dostępną na stronie budzetobywatelski.gniezno.eu. W obu przypadkach głosowanie będzie możliwe do północy ostatniego dnia głosowania.